Védelem a hideg ellen

Az idősotthon megszokott ebéd utáni csendjét megszakítva serényen hordták be a Pécsi Első Lions Club tagjai a zsákokba rejtett ruhaadományt, amivel szinte beborították az egész folyosót az Integrált Nappali Szociális Intézmény Pécs-Somogy VII. sz. Idősek Otthonában, és ezzel nagy örömet okozva az ott lévő klubtagoknak.

Az otthon lakói maszkjaik mögül pajkos kíváncsisággal kisérték figyelemmel a Lionok serénykedését és érdeklődve hallgatták  ahogy röviden  a 103 éves Lions mozgalom történetéről hallhattak, késöbb pedig ahogy a Lionok vállalt feladatai kerültek szóba, csak úgy záporoztak a kérdések, és jöttek sorra a kérések is, hogy mi mindenben éreznek szükséget, hol is lenne jó még a segítség ahhoz hogy még otthonosabbá tudják tenni a kis klubjukat. Beindították evvel újra a lionok gondolatait: van-e olyan amivel tudnak még itt újra segíteni?

Távozáskor  visszanézve a lions szíveket is melengette az érzés, látva azt hogy az idős emberek milyen nagy örömmel bontogatták a zsákokat,  próbálgatták  a meleg kabátokat, nadrágokat, pulóvereket.