Vak gyermekek pályázati támogatása

A Pécsi Első Lions Club 100 ezer forinttal támogatta a  VGYOSZ Bm-i Egyesülete által meghirdetett tanulmányi pályázatán résztvevő gyermekeket.

Immár hagyományt teremtő módon ismét átadásra került a club adománya a Vakok és Gyengénlátók Baranya Megyei Egyesület székházában. Ünnepélyessé tette az estet Berta Ada gyönyörű zongorajátéka és Kopa Dorottya fantasztikus szavalása. A gyermekek oldott viselkedése nevetgélése és fesztelen mozgása szinte feledtette a résztvevő szülők, egyesületi tagok és a PELC tagjaival, hogy ők bizony nem szemmel látják a környezetüket, érzik, és "látják" a szívükkel.

Fantasztikus érzékkel  vettek részt az estén, mozogtak a szük helyen, beszéltek mindennapjaikról, terveikről céljaikról. A nehézségeik leküzdése számukra természetes. Az az igyekezet pedig amivel  a látók világában helytállnak csodálatos és példaértékű!

We-serve