Meghívást kapott a Pécsi Első LC a Baranya Megyei Kerekesszékes Rolling Basket pécsi rendezvényére

A Pécsi Első LC is meghívást kapott a Baranya Megyei Kerekesszékes Rolling Basket pécsi rendezvényére, melyet október 26-án szerveztek meg. A klub érzékenyítő programmal készült az eseményre és az egyik állomás játékos vetélkedőit moderálták. A Pécsi Első LC a vakság, illetve a gyengénlátás mindennapi problémájának érzékenyítésével kapcsolatban készített egy akadálypályát, és 4 asztalnál játékos feladatokat.

A játékos vetélkedők 5 fős, elsősorban középiskolásokból álló csapatok részvételével zajlott. 

A meghívástól, azaz az első pillanattól kezdve klubtagjaink nagy izgalommal készültek a rendezvényre, az 1-es állomás, érzékenyítő programjára, hiszen ekkora létszámmal és ekkora területen még nem nagyon volt gyakorlatunk.

Együtt tanultunk a résztvevőkkel…. :)

A Vakok és Gyengénlátók Baranya megyei Szervezetétől segítségünkre voltak, és a játékoknál néhány sorstársuk segédkezett.

Öröm volt „látni”, érezni, hallani, azt a tiszteletet és alázatot, ahogy a játékban résztvevők, kortól és nemtől függetlenül belevágtak az „ismeretlenbe”.

A résztvevőknek egy rövid tájékoztatás után bekötöttük a szemüket, és csak annyit tudtak, hogy elvisszük Őket az „ÉRZÉKEK BIRODALMÁBA”, ahol a szemük kizárásával, a többi érzékszervükkel kellett látniuk.

Szlogenünk:

-          Láss a kezeddel…., az orroddal….., a füleddel…. és a szíveddel! J

Minden résztvevő kicsit döbbenten, de valóban érzékenyülve hagyta el a játékteret.

Megnéztük a többi érzékenyítő programot is, és tényleg azt tapasztaltuk, hogy többségében középiskolás fiatalokból álló csapatok tagjaix, nem játékként vették a feladatokat, hanem átérezték annak minden súlyát, és terhét.

Meghatódba, elérzékenyülve láttuk, a mozgássérült kerekesszékes baskett rolling csapat tagjait mikor mosoly, derű és kacagás volt az arcukon a feladatok megoldásánál.

Fantasztikus élmény volt számunkra is, és ezért nagyon nagy köszönet és hála azoknak, akik felkarolva a parasportokat, leszerveztétek, kitapostátok az utat, akik együtt lélegeztetek a résztvevőkkel.

A rendezvény alatt lehetőséget biztosítottunk vércukormérésre is. A rendezvényen résztvevők közül 15 főnek mértük meg a vércukor szintjét.

Szívből gratulálunk minden résztvevőnek, játékosnak, edzőnek és segítőnek, akik megteremtették a lehetőséget, és ezt a színvonalas programot lehetővé tették.


Képgaléria

Hír kategóriák

Lions szövetség eseményei

1% támogatás

Kérjük, adója 1 %-ával támogassa szervezetünket, és általa a hátrányos helyzetűeket. Klubunk az adományok 100%-át a nélkülözőknek juttatja.

Pécsi Első Lions Club

Adószámunk:
19031192-1-02
Számlaszám:
10300002-13416136-00014901

cím: 7625 Pécs,
Antal utca 13. 2.a.

Hogyan lehet Lions Club tag?

A lions klubtagok idejüket és a képességeiket felajánlva segítik, erősítik a közösségeiket. A Lion a jószolgálati munka tapasztalatain keresztül új képességeket szerezhet, tartós barátságokat köthet, találkozhat igazi kihívásokkal, és sokat tanulhat, fejlődhet a feladatok megoldása során.

További információk a belépésről vagy Lépj velünk kapcsolatba