Érzékenyítés az óvodában

Érzékenyítés már az óvodában
 „A szíveddel láss, a füleddel halj, ne a szemeddel.”

A Fehér Bot Napjához kapcsolódva, reméljük hagyomány teremtően, a pécsi Radnóti Miklós utcai óvodában tartottunk érzékenyítő foglalkozást a 3-6 éves gyermekeknek.

Az óvónénik előkészítették a terepet, igy a kis gyermekek már izgatottan vártak minket. Kezdetben még kissé bizalmatlanul, de kíváncsisággal ösztönözve, figyelték az első feladatokat. Fegyelmezetten, csendben ültek, és ahogy egyik játék jött a másik után, „bemelegedtek” bátran próbálkoztak,  érdeklődéssel fordultak minden új feladat felé, mi pedig, hát jól elfáradtunk. :)

A gyerekek érdeklődéssel hallgatták, hogy a Lions a látássérültek megsegítését és a rászorulók támogatását tűzte ki célul az egész világon.

A játékos érzékenyítő foglalkozás alkalmával érezhető volt, hogy az óvoda pedagógusok is nagy hangsúlyt fektetnek a gyermekek ezen ismereteinek bővítésére is, hiszen ők a jövő nemzedéke, nagyon sok múlik rajtuk. Végül mi sem jöttünk el üres kézzel. ajándékuk örök emlék lesz számunkra amit saját kezüleg, szivvel-lélekkel készítettek.

Nagyon nagy boldogsággal a szívünkben jöttünk el, és éreztük, hogy a mai nap is sikeresen tettünk valami jót.
Hiszen jelszavunk a We serve – szolgálunk, és most valóban szolgáltunk.