Adni jó

Jó ha meghalljuk a kéréseket, és jó, ha tudjuk teljesíteni is azokat. Így a Szilágy községben élő szegény sorsú embereken is tudott segíteni a Pécsi Első Lions Club.

Szilágy községben egy 4 gyermekes család otthona leégett. Mindenük oda veszett.

Ezt a hírt meghallva, a tagságtól a már korábban gyűjtögetett ruhaadományokat átnézve és válogatva rengeteg gyermekruha előkerült gondolva itt a 4 gyermekre. De ahogy a hír körbejárt a tagjaink között, már nemcsak gyermek holmik, játékok, felnőtt ruhák, konyha- és ágynemű garnitúrák is mentek a zsákokba. Került melléjük még 2 db ugyan régebbi tipusu, de működő képes tv készülék is.

A község polgármesterével Romoda Sándorral  egyeztetve kiderült, hogy a család már a média hatására, nagyon sok adományt kapott, és leginkább a házuk építésénél várja a segítséget. Mivel a község sajnos a szegényebbek közé tartozik, lakosai között nagyon sok olyan család akad ahol szívesen fogadnának  minden segítséget.

Polgármester Úr azt is felvállalta, hogy a zsákok elszállítása után gondoskodik azok szétosztásáról  a rászoruló családok között.
Adni mindig jó! Jó ha meghalljuk a kéréseket, és jó, ha tudjuk teljesíteni is azokat. Így a Szilágy községben élő szegény sorsú embereken is tudtunk egy csöppet segíteni.  Csepp ugyan a tengerben, de segíteni ebben a nehéz helyzetben még nagyobb szükség,

Lions mottónkat  nem feledhetjük el még akkor sem, ha világjárvány is van hiszen….
We serve – szolgálunk.